O mnie

Dietetyk kliniczny

Cześć, nazywam się Aleksandra Wiśniewska!

Jestem magistrem dietetyki specjalizującym się w dietetyce klinicznej. Głownie specjalizuję się w  schorzeniach układu pokarmowego, onkologii, bariatrii a także zaburzeniach metabolicznych.

W swojej pracy zajmuje się m.in. pacjentami z chorobami nieswoistymi jelit, refluksem, zaparciami, dyslipidemią, zaburzeniami hormonalnymi różnego pochodzenia, cukrzycą oraz insulinoopornością a także pacjentami w trakcie i po chemioterapii i radioterapii.

Pomagam również w redukcji masy ciała u osób zdrowych i z jednostkami chorobowym, które często zmagają się z trudnościami w prawidłowej redukcji masy ciała.

Swoją wiedzę zdobyłam na Uniwersytecie Medycznym in. Piastów Śląskich we Wrocławiu a także licznych kursach i szkoleniach, dzięki czemu współpracując ze mną oddajesz swoje zdrowie w ręce specjalisty. W trakcie studiów zostałam wyróżniona stypendium rektora za pracę naukową na temat witaminy D w chorobach autoimmunologicznych. Link: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34114758/

W swojej pracy kieruje się wiedzą opartą na aktualnych badanych naukowych i międzynarodowych wytycznych. Staram się podchodzić indywidulanie do każdego przypadku proponując rozwiązania które zagwarantują Ci poprawę zdrowia i osiągnięcie zamierzonego celu.

Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie, dokładnie analizując wywiad, stan zdrowia,  badania laboratoryjne oraz nawyki żywieniowe. W trakcie współpracy zagwarantuje Ci moje pełne zaangażowanie, wsparcie i wiedze.

Zależy mi na twoim zdrowiu!

Dlaczego dietetyka ?

Zawsze fascynował a mnie biologia, medycyna i to jak funkcjonuje ludzki organizm. Później odkryłam jak fundamentalnie znaczenie ma to co jemy. W dzisiejszym świecie ma to szczególne znaczenie ze względu na epidemie otyłości, wszechobecne choroby m.in. autoimmunologiczne i nowotwory. Istotne znaczenie w prewencji a także leczeniu ma żywienie. Dlatego jako dietetyk chcę pokazać jak dużo zmienić może odpowiednio dobrana dieta. Nie tylko poprawić ogólny stan zdrowia ale także podnieść komfort życia z chorobą oraz zwiększyć szanse naszego organizmu na walkę z nią.

Jakie jest moje podejście do żywienia?

Wierze w racjonalne żywienie ! Nie jestem fanką radykalnych diet i miliona wykluczeni. Każdą dietę da się przygotować z głową bez zbędnych restrykcji. Staram się dobrać sposób odżywiania tak aby był on przyjemna dla pacjenta oraz skuteczny. Wierze, że odpowiednio dobrane żywienie polepsza stan zdrowia i wspiera leczenie wielu jednostek chorobowych.

0 +
Zadowolonych pacjentów
0 %
Satysfakcji z diety
0 +
Udziałów w projektach prozdrowotnych

Każdą dietę da się przygotować z głową bez zbędnych restrykcji.

Nie jestem fanką radykalnych diet i miliona wykluczeni. Każdą dietę da się przygotować z głową bez zbędnych restrykcji.
Dlaczego ja?

Pasja rodzi profesjonalizm

Oto cztery powody, dla których warto skorzystać z mojej oferty dietetycznej. Oferty, która zawsze jest dostosowana do celów i preferencji moich pacjentów. 

Indywidualne podejście

Jako magister dietetyki w mojej pracy zawsze stawiam na indywidualne podejście do pacjenta. Każda osoba jest inna, posiada inne potrzeby żywieniowe i cele związane z dietą.

Skuteczność

Pacjenci korzystający z mojej pomocy uzyskują długotrwałą poprawę stanu zdrowia, stabilną redukcje masy ciała i poprawę parametrów badań laboratoryjnych.

Profesjonalizm

Moja wiedza i doświadczenie w dziedzinie dietetyki klinicznej pozwala mi na skuteczne i bezpieczne prowadzenie procesu odchudzania, poprawy stanu zdrowia oraz zapobiegania chorobom.

Wsparcie i motywacja

Jako dietetyk, nie tylko dostarczam pacjentom plan żywieniowy, ale także zapewniam wsparcie i motywację na każdym etapie.

Jak przebiega proces współpracy?

Współpraca ze mną

1

Opracowanie planu żywieniowego

Plan ten zawiera zalecenia żywieniowe oraz suplementację. Uwzględnia ilość i jakoś produktów ustaloną indywidualnie dla każdego pacjenta.

2

Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne pozwalają na bieżąco ocenić, jakie efekty przynosi dieta i na bieżąco reagować na potrzeby pacjenta.

3